Domů

Adopce - Tyron Terry Okinyi

Zpět
Číslo dítěte: 52758
Chlapec,
Adoptován
Tyron Terry Okinyi je v programu adopce od roku 2018 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga Island Nyangera
Země: Kenya
Matka: Joyce Agutu, nar. 1999, v domácnosti
Otec: David Okinyi, nar. 1994, řidič motocyklu
Popis situace: Tyron je prvorozeným synem v rodině. Má mladší sestru Caroline (2017). Jeho otec, který je jediným živitelem rodiny, živí rodinu Boda boda podnikáním (přeprava lidí a malých nákladů na motocyklu). Tyronova maminka je v domácnosti. Příjem celé rodiny činí pouze 3.400KES/ 680 Kč na měsíc, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Rodina žije v jednopokojovém dřevěném domku, který si pronajímají. Vaří na ohni, svítí petrolejovou lampou a vodu mají z jezera. Tyron má problém s očima. Chlapec rád hraje fotbal a plave. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit školné a další nezbytné poplatky. Tyron začne od začátku roku 2019 chodit do naší mateřské školy Island of Hope Humanist School. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Stanislav Švaček, , tel. 721 370 858

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.