Domů

Adopce - Rozenta Anyango Okumu

Zpět
Číslo dítěte: 52759
Dívka,
Adoptována
Rozenta Anyango Okumu je v programu adopce od roku 2018 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga Island Ufira
Země: Kenya
Matka: Lucy Akoth Okumu, nar. 1985, pracuje v hotelu
Otec: Julious Okumu Otieno, nar. 1964, rybář
Popis situace: Rozentina maminka je tatínkovou třetí ženou. Jedna z jeho dalších dvou manželek zemřela, a tak s rodinou žijí ještě jejich tři děti. Rozenta má ještě 5 dalších sourozenců - Nelsona (2000), Yvonne (2003), Felixe (2005), Vivian (2010) a Bravina (2016).Rozetin tatínek je rybář a maminka pracuje v hotelu. Příjem rodiny činí pouze 3.100 KES/620 Kč měsíčně. Všichni žijí ve dvoupokojovém hliněném domku. Vaří na ohni, svítí petrolejovou lampou a vodu mají z jezera. Rozenta je zdravotně v pořádku. Ráda pomáhá mamince v kuchyni a plave. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit školné a další nezbytné poplatky. Rozenta začne od začátku roku 2019 chodit do naší mateřské školy Island of Hope Humanist School. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Stanislav Švaček, , tel. 721 370 858

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.