Domů

Adopce - Viola Akinyi Odhiambo

Zpět
Číslo dítěte: 52760
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Rusinga Island Nyangera
Země: Kenya
Matka: Caroline Anyango Odhiambo, nar. 1992, v domácnosti
Otec: Fredrick Odhiambo Ouma, nar. 1987, rybář
Popis situace: Viola je druhým dítětem v rodině čtyř dětí. Má bratry Davida (2010), Brandleyho (2015) a sestru Madam Rhodu (2018). Tatínek je rybář a maminka je v domácnosti. Bydlí ve vlastním dvoupokojovém hliněném domku. Vaří na ohni, svítí petrolejovou/solární lampou a vodu mají z jezera. Příjem celé rodiny činí 2.100 KES/ 4200 Kč na měsíc, což těžko pokryje veškeré finanční náklady rodiny. Viola je chudokrevná. Moc ráda hraje netbal a plave v jezeře. Pro rodinu je těžké zaplatit školné a další nezbytné poplatky. Viola chodí v roce 2022 do 2.třídy základní školy. Adopce tohoto dítěte vychází na 2400 Kč/100 Eur za jedno školní období.
Kontakt: Lucie Valtová, , tel. +420 607 861 547

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.