Domů

Adopce - Marion Shako

Zpět
Číslo dítěte: 52776
Dívka,
Adoptována
Marion Shako je v programu adopce od roku 2019 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga Island Ufira
Země: Kenya
Matka: Pamella Anyango Okongo, nar. 1966, rybářka
Otec: zemřel, nar. 1950
Popis situace: Marion je poslední narozené dítě, má dalších šest sourozenců. Otec, který byl jediným živitelem rodiny, zemřel a nechal maminku s dětmi samotnou. Maminka se živí rybolovem, ale i přesto, že se moc snaží, nedokáže pokrýt všechny výdaje a potřeby rodiny a dát děti do školy. Jejich měsíční příjem je 2,360 KES, cca 500 Kč. Rodina, která má 10 členů, bydlí v jedné místnosti hliněného domku, bydlí zde v pronájmu. Vodu berou z jezera, vaří na ohni nebo na uhlí a svítí petrolejovou lampou. Marionovi se daří se dobře. V roce 2019 nastoupí do první třídy mateřské školky Island of Hope. Adopce tohoto sítka stojí 2.400 Kč/ 100 Eur na trimestr.
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.