Domů

Adopce - Frankline Onyango Ajul

Zpět
Číslo dítěte: 52778
Chlapec,
Adoptován
Frankline Onyango Ajul je v programu adopce od roku 2019 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kisumu Usoma
Země: Kenya
Matka: zemřela
Otec: zemřel
Opatrovník: Florence Achieng Orwa, nar. 1966, prodává ryby
Popis situace: Frankline je nestarším sourozencem ze tří (má ještě sestru Irine nar. 2012 a bratra Briana nar. 2016). Oba rodiče zemřeli, a tak si děti vzali k sobě ostatní členové rodiny. O Franklina se stará jeho teta Florence, která se živí prodejem ryb. Rodina čítající osm členů bydlí v nájemním domku z plechu a dřeva v jedné místnosti. Vodu berou z jezera, vaří na ohni a svítí petrolejkou. Frankline je zdravý, jen občas mívá horečku. V roce 2019 půjde do 5. třídy základní školy. Ve škole má rád angličtinu, společenské vědy a matematiku. Jinak ho baví pohyb, rád hraje fotbal a netball a také rád čte příběhové knížky. Od roku 2019 byl zařazen do sirotčince v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 16,800 Kč/660 Eur ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.
Kontakt: Mirka Mrňáková, , tel. +420 728 216 230

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.