Domů

Adopce - John Ounda Anjago

Zpět
Číslo dítěte: 52779
Chlapec, 14 let
Není adoptován
Naléhavě hledá rodiče
Město, čtvrť: Homa bay Kothinda
Země: Kenya
Matka: Judith Awuor Anjago, nar. 1988, prodává zeleninu
Otec: zemřel
Popis situace: John je druhým dítětem v rodině, ještě má bratra Roye (nar. 2005). Tatínek, který živil rodinu, zemřel, takže nyní tato povinnost přešla na maminku. Ta vydělává na obživu prodejem zeleniny. Měsíční příjem je asi 3,200 KES (cca 640 Kč), což nepostačuje na pokrytí základních potřeb a školních nákladů. Rodina žije ve vlastním hliněném domku ve dvou místnostech. Vodu berou z vrtu, vaří na ohni (používají dřevěné uhlí) a na svícení mají petrolejku. Chlapec je po zdravotní stránce v pořádku, jen občas trpí malárií. Od roku 2019 John chodí do naší základní školy na Ostrově Naděje a během školního roku zde pobývá v sirotčinci, kde má lepší podmínky k životu a studiu než doma. V roce 2023 je již v 8. třídě. Ve škole má nejradši matematiku, přírodní a společenské vědy. Ze všeho nejradši ale hraje fotbal. Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 5 600 Kč/220 EUR na školní období.
Kontakt: Alena Tabet, , tel. +420 606 502 885

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.