Domů

Adopce - Susan Teressa Atieno

Zpět
Číslo dítěte: 52782
Dívka,
Adoptována
Susan Teressa Atieno je v programu adopce od roku 2019 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Awendo Kanyamkago
Země: Kenya
Matka: Caroline Ooko, nar. 1990, v domácnosti
Otec: Daniel Ooko Okeyo, nar. 1958, ostraha
Popis situace: Susan pochází z polygamní rodiny, maminka je druhou ženou tatínka. První žena zemřela, takže se rodina stará ještě o tři děti z prvního manželství (sourozenci James nar. 2005, Pamella nar. 2006, Jesca nar. 2008 a Miriam nar. 2012). Tatínek dělá hlídače v baru, maminka se stará o domácnost. Měsíční příjem rodiny je 5,000 KES (cca 1,000 Kč). Rodina, která má 7 členů, bydlí ve dvou místnostech hliněného domku, který jim patří. Vodu berou z řeky, vaří na ohni a svítí petrolejovou lampou. Susa je zdravá, jen občas mívá kašel. Je ráda venku, má rád přírodu. Ráda hraje netball a ráda pomáhá při cestě pro vodu nebo při sbírání dřeva. V roce 2019 půjde do druhé třídy mateřské koly a bude umístěna do sirotčince v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 16,800 Kč/660 Eur ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.
Kontakt: Alena Tabet, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.