Domů

Adopce - Ronaldo Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 52784
Chlapec,
Adoptován
Ronaldo Otieno je v programu adopce od roku 2019 a navštěvuje školu Kamgere Primary School.
Město, čtvrť: Rusinga Island Kamgere
Země: Kenya
Matka: zemřela
Otec: zemřel
Opatrovník: Eudice Ochieng Onyango, nar. 1944, stará se o domácnost
Popis situace: Ronaldo je prvorozené dítě , má další dva sourozence. Rodiče zemřeli a o děti se stará jejich babička Eudice, která je vdova. Je ženou v domácnosti, rodina závisí na pomoci sousedů. Jejich měsíční příjem je 4,000 KES, cca 800 Kč. Rodina, která má 9 členů, bydlí ve dvou místnostech hliněného domku, který jim patří. Vodu berou z jezera, vaří na ohni a svítí petrolejovou lampou, případně berou energii z malého solárního panelu. Ronaldovi se daří se dobře. Ve škole má rád matematiku a čtení. Jeho koníčky jsou fotbal a plavání. V roce 2021 chodí do třetí třídy základní školy, adopce tohoto dítka stojí 2.400 Kč/100 EUR na jedno školní období.
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.