Domů

Adopce - Evvy Akinyi Otata

Zpět
Číslo dítěte: 52786
Dívka,
Adoptována
Evvy Akinyi Otata je v programu adopce od roku 2019 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Ndhiwa Kobodo/Ramoya
Země: Kenya
Matka: zemřela
Opatrovník: Dan Otata, nar. 1954, Rolník
Popis situace: Evvy se narodila mimo manželství, matka zemřela ihned po porodu. Dítě bylo poté ponecháno prarodičům, kteří jsou rolníci. Kromě Evvy se starci starají také o další tři děti, které jsou taky částečně sirotky. Jejich měsíční příjem činí 3,260 KES, cca 652 Kč. V sedmi lidech bydlí v hliněném domku. Vodu berou z řeky, vaří na ohni a svítí petrolejovou lampou, případně pomoci malého solárního panelu. Rodina je v současné době zdravá. V roce 2019 nastoupí Evvy do šesté třídy základní školy. Ve škole ji baví angličtina a svahilština, chce se stát novinářkou. Jejími koníčky jsou zpívání, vyprávění příběhy a míčové hry, také má ráda fotbal. V roce 2019 bude umístěna do sirotčince v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 16,800 Kč/660 Eur ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.