Domů

Adopce - Mitchel Atieno Odhiambo

Zpět
Číslo dítěte: 52787
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Rusinga Island Kamayoge
Země: Kenya
Matka: Eunice Anyango Oluso, stará se o domácnost
Otec: zemřel
Popis situace: Mitchel je jedináček. Otec zemřel a o dceru se stará maminka, která je ženou v domácnosti. Její měsíční příjem je proto příliš malý na to, aby pokryl běžné výdaje a školní poplatky (2,300 KES, cca 460 Kč). Mitchel bydlí spolu s maminkou ve dvoupokojovém hliněném domku, který jim patří. Vodu berou z jezera, vaří na ohni a svítí petrolejovou lampou, případně pomoci malého solárního panelu. V současnosti je zdravá. V roce 2019 nastoupí do třetí třídy základní školy. Ve škole má ráda matematiku a svahilštinu, chce se stát učitelkou. Její koníčky jsou netball, čtení a sbírání dříví, také má ráda atletiku. V roce 2019 bude umístěna do sirotčince v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 16,800 Kč/660 Eur ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.
Kontakt: Hana Malenová, hana.malenova@adopceafrika.cz, tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.