Domů

Adopce - Bertha Achieng Odero

Zpět
Číslo dítěte: 52792
Dívka,
Adoptována
Bertha Achieng Odero je v programu adopce od roku 2019 a dnes navštěvuje školu Island of Hope Humanist Mixed Boarding School.
Město, čtvrť: Homa Bay Wakondo
Země: Kenya
Matka: Marry Akomo Odero, nar. 1963, v domácnosti
Otec: Tobias Odero Riako, nar. 1953, rybář
Popis situace: Bertha je 28letou studentkou střední školy a zároveň maminkou dvou dětí – Jude (2011) a Patricie (2007). Bertha se rozvedla se svým manželem, který si k sobě vzal obě dcery, proto se slečna se svými dětmi vidí pouze o prázdninách a je to pro ni velmi těžké. Bertha otěhotněla v roce 2006 během studií na střední škole a musela kvůli tomu ze školy odejít. Žila v nešťastném manželství, kde byla plně závislá na svém manželovi. Bertha by si přála, aby si žádná dívka nikdy nemusela projít tím, čím si v manželství musela projít ona. Bertha se v roce 2018 rozhodla vrátit se zpátky do školy. Chce být nezávislá na ostatních. Chce se stát lékařkou, a proto se ve škole snaží dosáhnout co nejlepších výsledků. Až dostuduje a bude schopná vydělat dostatek peněz, chce získat obě dcery do své péče. Bertha chce být příkladem pro ostatní dívky v komunitě a ukázat jim, že vzdělání je velmi důležité a pokud budou chtít, mohou si splnit své sny. Bertha věří, že na studium střední školy není pozdě ani v jejím věku. Je pro ni složité trávit většinu času ve společnosti teenagerů. Školné jí platil přítel, ten ale onemocněl a nyní Berthě hrozí, že bude muset studium opět ukončit, protože nemá dostatek prostředků na školní poplatky. Bertha je v roce 2019 ve 2. ročníku střední školy v komunitním centru Island of Hope Humanist School. Potřebovala by podporu ve výši 5.600 Kč/220 Eur na trimestr, aby mohla dokončit své studium a dokázala se postavit na vlastní nohy.
Kontakt: Lucie Valtová, lucie.valtova@adopceafrika.cz, tel. +420 607 861 547

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.