Domů

Adopce - Caroline Wanjiku Njoroge

Zpět
Číslo dítěte: 52793
Dívka,
Adoptována
Caroline Wanjiku Njoroge je v programu adopce od roku 2019 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist Mixed Boarding School.
Město, čtvrť: Nyandarua Kinangop
Země: Kenya
Matka: Agnes Nawira Mwaniki, nar. 1973, práce na recepci
Otec: Peter Njoroge Mwangi, nar. 1970, -
Popis situace: Caroline je třetím dítětem v rodině čtyř dětí. Má sestry Irine (1995), Marry (1998) a Sheryll (2004). Její rodiče se rozešli a všechny dcery žijí s maminkou. Maminka pracuje na recepci a její příjem činí pouze 3.400 KSH/680 Kč na měsíc, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Rodina žije v pronajatém hliněném domku ve dvou místnostech. Do domku je zavedená elektřina, vaří na malém plynovém vařiči a vodu mají z vodovodu. Caroline je po zdravotní stránce v pořádku. Ráda plave a hraje fotbal. Ve škole jí nejvíce baví historie, náboženství, angličtina a svahilština. Jednou by ráda pracovala jako návrhářka. Caroline začne od začátku roku 2019 chodit do 2. ročníku střední školy v komunitním centru Island of Hope Humanist School. Vzhledem k tomu že její maminka nemůže platit školné, rozhodli jsme se, že dívku zařadíme do programu adopcím, aby mohla dostudovat střední školu. Potřebovala by podporu ve výši 5.600 Kč/ 220 EUR na trimestr, protože náklady na studium střední školy jsou vyšší.
Kontakt: Lucie Valtová, lucie.valtova@adopceafrika.cz, tel. +420 607 861 547

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.