Domů

Adopce - Vivian Simaiyo

Zpět
Číslo dítěte: 52797
Dívka,
Adoptována
Vivian Simaiyo je v programu adopce od roku 2019 a navštěvuje školu Easthood Education.
Město, čtvrť: Isinya Inkokir Dinga
Země: Kenya
Matka: Naomi Resiato Ene Rimpaso, nar. 1980, chov dobytka
Otec: Rimpaso Ole Sepeina, nar. 1978, chov dobytka
Popis situace: Vivian je nejmladší z rodiny 5 dětí. Má sestry Dianu (2000), Faith (2003), Reginu (2006) a bratra Meltona (2009). Rodina se živí chovem dobytka. Příjem rodiny je nízký a to cca 4.000 KES/ 800 Kč na měsíc. Rodina žije ve vlastním třípokojovém domku ze dřeva a plechu. Vaří na petrolejových kamínkách, svítí petrolejovou lampu a vodu mají z vrtu. Vivian je zdravá a daří se jí dobře. Rodičům pomáhá s péčí o dobytek a moc ráda si hraje se svými kamarády. V roce 2019 by měla chodit do 2. třídy základní školy. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Vivian zařadíme do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školy. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za trimestr.
Kontakt: Lucie Strnadová, , tel. +420 725 364 361

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.