Domů

Adopce - Bevon Anyona Nysaka

Zpět
Číslo dítěte: 52798
Chlapec,
Adoptován
Bevon Anyona Nysaka je v programu adopce od roku 2019 a navštěvuje školu Housse of God Academy.
Město, čtvrť: Nairobi Mukurukwa Njenga
Země: Kenya
Matka: Caroline Kwamboka, vrátná
Otec: -, -
Popis situace: Bevon je nejmladší z rodiny tří dětí. Má bratra Briana (2005, 2. ročník SŠ) a sestru Mercy (2006, 6. třída ZŠ). Chlapec žije pouze se svou maminkou a sourozenci ve slumu Mukurukwa Njenga. Maminka pracuje jako vrátná. Příjem celé rodiny činí pouze 6.000 KES/ 1.200 Kč na měsíc, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Rodina žije v pronajatém domku ze dřeva a plechu, do kterého je zavedená elektřina. Vaří na petrolejových kamínkách a vodu berou z veřejného vodovodu. Bevon je bystrý chlapec a daří se mu dobře. Moc rád hraje fotbal. V roce 2019 chodí do 4. třídy základní školy. Pro svobodnou matku je velmi těžké zaplatit školné a další nezbytné poplatky. Proto jsme se rozhodli, že ji podpoříme a Bevona zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školy. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za trimestr.
Kontakt: Lucie Strnadová, , tel. +420 725 364 361

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.