Domů

Adopce - Lyon James Swazye Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 52801
Chlapec,
Adoptován
Lyon James Swazye Otieno je v programu adopce od roku 2019 a dnes navštěvuje školu Pefa Donholm Preparatory School.
Město, čtvrť: Nairobi Donholm
Země: Kenya
Matka: Lydia Wanjiku Maina, nar. 1981, dobrovolná sociální pracovnice
Otec: Elias Otieno Warambo, nar. 1972, řidič
Popis situace: Lyon má mladší sestru Lianu (2015). Jeho tatínek je řidič a koordinátor Centra Narovinu a maminka je dobrovolná sociální pracovnice. Příjem celé rodiny činí 15.000 KES/ 3.000 Kč na měsíc, což stěží pokryje veškeré finanční náklady. Rodina žije ve dvou pronajatých pokojích. Je tam zavedená elektřina a vodovod. Nájem je zhruba 9.000 KSH/1.800 Kč měsíčně. Lyonovi se daří dobře a moc rád hraje fotbal. V roce 2019 chodí do 3. třídy základní školy. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Lyona zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školy. Chlapec potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za trimestr.
Kontakt: Helena Havlišová, helena.havlisova@adopceafrika.cz, tel. +420 602 768 605

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.