Domů

Adopce - Gift Wilfred Rapando

Zpět
Číslo dítěte: 52804
Chlapec,
Adoptován
Gift Wilfred Rapando je v programu adopce od roku 2019 a dnes navštěvuje školu St. Ambrose Shikhones.
Město, čtvrť: Mumias Shianda
Země: Kenya
Matka: Ruth masakhwe, nar. 1975, farmářka
Otec: Peter Rapando, nar. 1976, farmář
Popis situace: Gift je z rodiny 6 dětí. Má bratry Roberta (2000), Collinse (2006), Nevilla (2009) a sestry Cynthii (2002) a Shirleen (2006). Rodina vlastní malý kousek půdy, na kterém hospodaří. Příjem celé rodiny činí pouze 2.800 KES/ 560 Kč na měsíc, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Rodina žije ve vlastním dvoupokojovém hliněném domku. Vaří na ohni, ke svícení používají petrolejku a vodu berou z nedalekého pramene. Giftovi se daří dobře. Rád se koupe s kamarády v řece. V roce 2019 chodí do 2. třídy mateřské školy. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Gifta zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školy. Chlapec potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za trimestr.
Kontakt: Helena Havlišová, helena.havlisova@adopceafrika.cz, tel. +420 602 768 605

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.