Domů

Adopce - Levi Nyangala

Zpět
Číslo dítěte: 52805
Chlapec,
Adoptován
Levi Nyangala je v programu adopce od roku 2019 a dnes navštěvuje školu St. Ambrose Shikhones.
Město, čtvrť: Mumias Shikhones
Země: Kenya
Matka: -, -
Otec: -, -
Opatrovník: Gilphers Odour, nar. 1950, dobrovolný koordinátor
Popis situace: Levi má bratra Jamese (2004) a sestru Mureen (1993). Rodiče chlapce opustili, a proto Levi žije u svého dědečka. Dědeček je dobrovolný koordinátor centra Narovinu. Příjem celé rodiny činí pouze 3.000 KES/ 600 Kč na měsíc, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Rodina žije v pronajatém třípokojovém hliněném domku. Vaří na ohni, ke svícení používají petrolejku a vodu berou z nedalekého pramene. Levimu se daří dobře. Moc rád hraje fotbal a ve škole ho nejvíce baví věda. V roce 2019 chodí do 4. třídy základní školy. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Leviho zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školy. Chlapec potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za trimestr.
Kontakt: Hana Malenová, hana.malenova@adopceafrika.cz, tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.