Domů

Adopce - Shaban Atako

Zpět
Číslo dítěte: 52807
Chlapec,
Adoptován
Shaban Atako je v programu adopce od roku 2019 a navštěvuje školu St. Ambrose Shikhones.
Město, čtvrť: Mumias Lumimo
Země: Kenya
Matka: Hellen Mutimba, nar. 1976, příležitostné práce
Otec: -, zemřel
Popis situace: Shaban je z rodiny 6 dětí. Má dva bratry a tři sestry. Jejich tatínek zemřel. Maminka provozovala malý krámek, ale onemocněla a přišla o něj. Nyní má jen příležitostné práce. Měsíční příjem činí pouze 1.500 KES/ 600 Kč na měsíc, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Rodina žije v pronajatém dvoupokojovém hliněném domku. Vaří na ohni, ke svícení používají petrolejku a vodu berou z nedalekého pramene. Shaban trpí malárií. Moc rád hraje fotbal a ve škole ho nejvíce baví věda. V roce 2019 chodí do 3. třídy základní školy. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Shabana zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školy. Chlapec potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za trimestr.
Kontakt: Jiří Štancl, , tel. +420 731 713 099

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.