Domů

Adopce - Denis Muindi Mutiso

Zpět
Číslo dítěte: 52809
Chlapec,
Adoptován
Denis Muindi Mutiso je v programu adopce od roku 2019 a dnes navštěvuje školu Kauti Primary School.
Město, čtvrť: Machakos Kauti
Země: Kenya
Matka: Agnes Mutindi, nar. 1985, v domácnosti
Otec: Peter Mutiso Muindi, nar. 1984, farmaří
Popis situace: Denis pochází z rodiny 3 dětí. Má sestru Ann (2005) a bratra Stephena (2017). Maminka je částečně ochrnutá. Tatínek farmaří a rodina je tak závislá na tom, co vypěstuje. Po večerech jezdí do města a snaží se, najít si práci. S péčí o děti jim pomáhá babička. Příjem rodiny je velmi nízký a to cca 1.500 KES/ 300 Kč na měsíc. Příjem rodiny jen těžko pokryjí veškeré finanční náklady. Rodina žije ve vlastním třípokojovém domku ze dřeva a plechu. Vaří na ohni, ke svícení používají petrolejku a vodu berou z nedalekého pramene nebo řeky. Denisovi se daří dobře. Moc rád si hraje s kamarády a také hraje fotbal. V roce 2019 chodí do posledního ročníku mateřské školky. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Denise zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školy. Chlapec potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za trimestr.
Kontakt: Jiří Štancl, jiri.stancl@adopceafrika.cz, tel. +420 731 713 099

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.