Domů

Adopce - Amina Wangui

Zpět
Číslo dítěte: 52814
Dívka,
Adoptována
Amina Wangui je v programu adopce od roku 2019 a dnes navštěvuje školu Ndimu DEB primary school.
Město, čtvrť: Nakuru Ndimu
Země: Kenya
Matka: -, zemřela
Otec: -, zemřel
Opatrovník: Rachel Wambui, nar. 1986, příležitostné práce
Popis situace: Amina žije se svou tetou. Její rodiče byli nemocní a zemřeli, když byla malá. Teta má jen příležitostné práce (pracuje na farmě, atd.). Jejich příjem je tedy velmi nízký a jen těžko pokryjí veškeré finanční náklady. Žijí v pronajatém jednopokojovém domku ze dřeva. Vaří na ohni, svítí petrolejovou lampu a vodu berou z řeky. Amina má občas problémy s dýcháním. Moc ráda si hraje s kamarády na schovávanou. Ve škole jí nejvíce baví angličtina. V roce 2019 by měla chodit do 3. třídy základní školy. Pro tetu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Aminu zařadíme do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školy. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za trimestr.
Kontakt: Jana Vandírková, jana.vandirkova@adopceafrika.cz, tel. +420777238348

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.