Domů

Adopce - Harrison Malongo

Zpět
Číslo dítěte: 52825
Chlapec,
Adoptován
Harrison Malongo je v programu adopce od roku 2019 a dnes navštěvuje školu Bukaywa Humanist Primary School.
Město, čtvrť: Vihiga County Elunza
Země: Kenya
Matka: Rosemary Orisa, nar. 1978, v domácnosti
Otec: John Misango Mwugu, nar. 1965, farmář
Popis situace: Harrison žije se svými rodiči a sestrou Mishell (2001). Maminka je v domácnosti a tatínek je drobný farmář. Výpěstky prodávají, ale většinou nepokryjí ani základní potřeby rodiny. Měsíční příjem rodiny činí pouze cca 500 KSH/100 Kč měsíčně, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Žijí ve vlastním čtyřpokojovém domku ze dřeva a plechu. Vaří na ohni, ke svícení používají petrolejku a vodu berou z řeky. Harrisonovi se daří dobře. S kamarády moc rád hraje fotbal a rodičům občas pomáhá starat se o krávu. Ve škole je velmi aktivní a rád by se stal lékařem. V roce 2019 chodí 2. třídy základní školy. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Harrisona zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školy. Chlapec potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za trimestr.
Kontakt: Barbora Sladká, barbora.sladka@adopceafrika.cz, tel. +420736109704

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.