Domů

Adopce - Steven Odhiambo Owiti

Zpět
Číslo dítěte: 52832
Chlapec,
Naléhavě hledá rodiče
Město, čtvrť: Kamasengre Sienga
Země: Kenya
Matka: Eunice Auma, nar. 1988, v domácnosti
Otec: Bonphace Owiti Gumba, nar. 1985, rybář
Popis situace: Steven - narozen 2015 - žije se svými rodiči, sestrou Jane (2019), bratrem Collinsem (2007) a Juniourem (2009), který je také zařazen do programu adopcí pod číslem 52191. Maminka je v domácnosti a tatínek je rybář. Měsíční příjem rodiny činí pouze cca 3.000 KSH/600 Kč měsíčně, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Žijí ve vlastním třípokojovém domku ze dřeva a plechu. Vaří na ohni, ke svícení používají petrolejku a vodu berou z jezera. Stevenovi se daří dobře a moc rád hraje fotbal. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Stevena zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školy. Steven v roce 2023 nastoupil do 3. třídy Island of Hope Humanist school, ale potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za trimestr.
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.