Domů

Adopce - Esther Adhiambo Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 52850
Dívka,
Dítě z Ostrova Naděje
Esther Adhiambo Otieno je v programu adopce od roku 2019 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Seme Magwar
Země: Kenya
Matka: Euphamia Angugu, nar. 1996, prodej ryb
Otec: Amos Otieno Angugu, nar. 1983, rybář
Popis situace: Esther žije se svými rodiči a sourozenci Glorií (2017) a Jaydweinem (2019). Tatínek je rybář a maminka prodává ryby. Měsíční příjem rodiny činí pouze cca 3.000 KSH/600 Kč měsíčně, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Žijí v pronajatém jednopokojovém domku z hlíny. Vaří na ohni, svítí petrolejovou lampou a vodu berou z jezera. Esther se v současné době daří dobře. Ráda skáče přes gumu. V roce 2022 by měla začít chodit do první třídy základní školy. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Esther zařadíme do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školky. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za trimestr.
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.