Domů

Adopce - Valentine Achieng

Zpět
Číslo dítěte: 52853
Dívka,
Adoptována
Valentine Achieng je v programu adopce od roku 2019 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga East Kamgere
Země: Kenya
Opatrovník: George Odoyo Rowa, nar. 1978, rybář
Popis situace: Valentine se narodila jako předposlední ze 4 dětí (sourozenci Boaz, 2004, Mark, 2006 a Patrick, 2010). Jejich rodiče zemřeli a z dětí se stali sirotci, o které se nikdo nemohl postarat, a tak byly rozděleny mezi jejich příbuzné. Valentine a Patricka si vzal na starost jejich strýc, který ale má i svoje vlastní děti, které musí živit a platit jím školní poplatky. Strýc rybaří, ale jeho příjem j velmi malý. Jejich měsíční příjem činí 1500 KES, cca 300 Kč. Osmičlenná rodina žije ve svém vlastním hlíněném domku. Vodu berou z jezera, vaří na ohni a svítí petrolejovou lampou, případně berou energii z malého solárního panelu. Valentine se zdravotně daří dobře, s výjimkou občasné malárie. V roce 2020 nastoupí do třetí třídy základní školy. Ve škole má ráda matematiku a náboženství. Její koníčkem jsou míčové hry jako netball. V roce 2020 bude umístěna do sirotčince v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 16.800 Kč/ 660 EUR ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.
Kontakt: Mirka Mrňáková, , tel. +420 728 216 230

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.