Domů

Adopce - Cindy Ann

Zpět
Číslo dítěte: 52857
Dívka,
Adoptována
Cindy Ann je v programu adopce od roku 2020 a navštěvuje školu Unknown Secondary School.
Město, čtvrť: Sindo Manyala
Země: Kenya
Opatrovník: Sylverster Kisakwa, nar. 1962, drobný farmář
Popis situace: Cindy rodiče zemřeli a o dívku a její sourozence (Becky 2008 a Shafill 2004) se starají prarodiče, kteří jsou drobnými farmáři. Jejich příjem je velmi malý, tak je pro ně náročné vnoučata uživit a platit jím školní poplatky. Rodina se také stará o dalšího sirotka. Jejich měsíční příjem činí 5,600 KES, cca 1120 Kč. Šestičlenná rodina bydlí ve 3 místnostech, které vlastní. Vodu berou z vrtu, vaří na ohni a svítí pomocí malého solárního panelu. Cindy se zdravotně daří dobře. V roce 2020 nastoupí do sedmé třídy základní školy. Ve škole má ráda matematiku, angličtinu a socilogii. Až dostuduje, chce se stat doktorkou. Její koníčkem je divadlo, basketbal a skákání přes provázek. V roce 2020 bude umístěna do sirotčince v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 16.800 Kč/ 660 EUR ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.
Kontakt: Lucie Strnadová, , tel. +420 725 364 361

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.