Domů

Adopce - LImpia Trivia

Zpět
Číslo dítěte: 52859
Dívka,
Adoptována
LImpia Trivia je v programu adopce od roku 2019 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Nyadenda Kengenyo
Země: Kenya
Matka: Hellen Aoko, zmizela
Opatrovník: Lilian Achieng Odhiambo, nar. 1985, prodej simsim
Popis situace: Limpia se narodila jako poslední ze 3 dětí (sourozenci Vurrel 2007 a Glovian 2009). Jejich otec, který byl jediným žvititelem rodiny, zemřel a matka po smrti svého manžela zmizela. O děti se proto nikdo nemohl postarat, a tak byly rozděleny mezi jejich příbuzné. Limpii a Glovian si vzala na starost jejich teta, o Vurrel se postarala babička. Teta, která prodává simsim (typické jídlo) má dvě vlastní děti, které také musí živit a platit jím školní poplatky, ale její příjem j velmi malý. Jejich měsíční příjem činí 300 KES, cca 60 Kč. Šestičlenná rodina žije ve svém vlastním dvoupokojovém hlíněném domku. Vodu berou z řeky, vaří na ohni a svítí petrolejovou lampou. Limpii se zdravotně daří dobře, s výjimkou občasných ušních problémů. Její teta a strýc musí brát antiretrovirové léky a Glovian má problémy s nohou při větší vzdálenosti. V roce 2020 nastoupí do druhé třídy základní školy. Ve škole má ráda matematiku a sociologii a přírodní vědy, až dostuduje, chce se stát doktorkou. Její koníčkem jsou míčové hry a skákání přes provázek. V roce 2020 bude umístěna do sirotčince v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 16.800 Kč/ 660 EUR ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.
Kontakt: Alena Tabet, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.