Domů

Adopce - Bromick Otieno Adero

Zpět
Číslo dítěte: 52863
Chlapec,
Adoptován
Bromick Otieno Adero je v programu adopce od roku 2020 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga East Wakondo
Země: Kenya
Opatrovník: Benter Akeyo, pomocník v obchodě
Popis situace: Bromica rodiče zemřeli, a proto chlapec nyní žije se svou starou a nemocnou babičkou. Opatrovníkem je jeho teta, která pomáhá v obchodě. Rodiny měsíční příjem činí 2400 KES, cca 480 Kč. Pětičlenná rodina žije v pronajatém jednopokojovém hlíněném domku. Vodu berou z jezera, vaří na ohni nebo uhlí a svítí petrolejovou lampou. Bromicovi se zdravotně daří dobře. V roce 2020 nastoupí do šesté třídy základní školy. Ve škole se mu daří velmi dobře, až na svahilštinu. Až dostuduje, chtěl by se stát učitelem. Rád hraje fotbal . V roce 2020 bude umístěn do sirotčince v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 16.800 Kč/ 660 EUR ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.