Domů

Adopce - Sally Halima Odoyo

Zpět
Číslo dítěte: 52868
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Asembo Bay Wera
Země: Kenya
Matka: Grace Achieng, nar. 1984, v domácnosti
Otec: Thadayo Odyo Ajuoga, nar. 1985, rybář
Popis situace: Sally žije se svými rodiči a bratrem Bostonem (1999). Tatínek je rybář a maminka je v domácnosti. Měsíční příjem rodiny činí pouze cca 2.800 KSH/560 Kč měsíčně, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Žijí v pronajatém jednopokojovém domku z hlíny. Vaří na ohni, svítí petrolejovou lampou a vodu berou z jezera. Sally se v současné době daří dobře. Moc ráda zpívá. V roce 2020 by měla chodit do školky. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Sally zařadíme do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školky. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za trimestr.
Kontakt: Jana Vandírková, jana.vandirkova@adopceafrika.cz, tel. +420777238348

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.