Domů

Adopce - Trevor Gill Christ Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 52869
Chlapec,
Naléhavě hledá rodiče
Město, čtvrť: Kamasengre Nyangera
Země: Kenya
Matka: Beryl Nwani Otieno, nar. 1996, v domácnosti
Otec: Moses otieno Milungi, nar. 1987, rybář
Popis situace: Trevor žije se svými rodiči a sourozenci Sahntel (2016) a Adrian (2019). Maminka je v domácnosti a tatínek je rybář. Měsíční příjem rodiny činí pouze cca 3.000 KSH/600 Kč měsíčně, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Žijí ve vlastním dvoupokojovém hliněném domku. Vaří na ohni, ke svícení používají petrolejku a vodu berou z jezera. Trevorovi se daří dobře. Moc rád hraje fotbal. V roce 2020 by měl chodit do školky. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Trevora zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školky. Chlapec potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za trimestr.
Kontakt: Jana Vandírková, jana.vandirkova@adopceafrika.cz, tel. +420777238348

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.