Domů

Adopce - Velma Anyango Juma

Zpět
Číslo dítěte: 52877
Dívka,
Adoptována
Velma Anyango Juma je v programu adopce od roku 2019 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kisumu Daraja Mbili
Země: Kenya
Otec: Walter Juma Obunga, nar. 1987, příležitostné práce
Opatrovník: Evaline Awino Ongaro, nar. 1986, farmaření
Popis situace: Velma je nejmladší ze tří dětí. Maminka zemřela a tatínek zůstal na děti sám. Bohužel výchovu dětí nezvládal i kvůli práci, a proto si je k sobě vzala teta, která má ještě své vlastní děti. Měsíční příjem rodiny činí pouze cca 2.700 KSH/540 Kč měsíčně, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Všichni žijí ve vlastním třípokojovém domku ze dřeva a plechu. Vaří na ohni a vodu berou z řeky. Velma má malárii. Moc ráda zpívá a hraje přehazovanou. V roce 2020 nastoupí do 3. třídy základní školy. Ve škole má ráda svahilštinu a matematiku. Po škole by ráda pracovala jako učitelka V roce 2020 bude umístěna do sirotčince v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 16.800 Kč/ 660 EUR ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.
Kontakt: Lucie Hamáčková, , tel. +420 774547513

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.