Domů

Adopce - Teddy Eunice

Zpět
Číslo dítěte: 52882
Dívka, 8 let
Adoptována
Dítě z Ostrova Naděje
Teddy Eunice je v programu adopce od roku 2020 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamasengre East Kamayoge
Země: Kenya
Matka: Elizabeth Mzula, nar. 1995, žena v domácnosti
Otec: Victor O.Mbom, nar. 1997, řidič motorky
Popis situace: Teddy je v tuto chvíli jediným dítětem v rodině. Otec si vydělává na živobytí řízením motorky, matka je ženou v domácnosti. Rodina žije také s babičkou, která je vdovou. Měsíční příjem rodiny činí pouze 4.800 KSH, cca 1000 Kč měsíčně, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady. Čtyřčlenná rodina žije ve vlastním dvoupokojovém hliněném domku. Vaří na ohni, berou energii z malého solárního panelu a vodu z jezera. Teddy se zdravotně daří dobře, až na občasnou malárii. Ráda hraje míčové hry a zpívá. V roce 2023 dívka nastoupila do 2. třídy základní školy Island of Hope Humanist School. Pro rodinu je velmi náročné zaplatit všechny poplatky za školné. Proto potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za trimestr.
Kontakt: Jiří Štancl, , tel. +420 731 713 099

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.