Domů

Adopce - Chebby Patience Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 52885
Dívka,
Adoptována
Chebby Patience Otieno je v programu adopce od roku 2020 a navštěvuje školu Victoria Friendly Montessori School.
Město, čtvrť: Kamasengre west Litare
Země: Kenya
Matka: Ann Akinyi Odhiambo, nar. 1992, žena v domácnosti
Otec: Edwin Otieno Odiwuor, nar. 1986, holič
Popis situace: Chebby je poslední narozené dítě ze 2 dětí (Kenessy, 10 let). Jejich maminka je ženou v domácnosti a tatínek je holičem, jeho příjem je velmi malý a rodině nestačí, proto si děti vzala jejích teta, která ale má své vlastní dvě děti, o které se musí starat. Rodiny měsíční příjem činí 3000 KES/cca 600 Kč. Šestičlenná rodina žije ve pronajatém jednopokojovém hliněném domku. Vaří na ohni, svítí petrolejovou lampou, případně berou energii z malého solárního panelu a vodu z jezera. Chebby má astma. Dívka ráda hraje míčové hry, hraje si s její medvídkem a tančí. V roce 2020 by měla začít chodit do školky. Pro rodinu je velmi náročné zaplatit všechny poplatky, proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Chebby zařadíme do programu adopcí. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za trimestr.
Kontakt: Juraj Sasko, , tel. 00421904331776

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.