Domů

Adopce - Nancy Awino Midiwo

Zpět
Číslo dítěte: 52887
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Komenya Rabar Kasiala
Země: Kenya
Matka: Evaline Atieno Midiwo, nar. 1980, Žena v domácnosti
Popis situace: Nancy pochází z poměrně velké rodiny, má celkem 6 sourozenců, někteří z nich jsou také v programu adopcí (Godfrey 9 let – ID 52889, Emily 15 let – 52888, Maurine 19 let – 50918, Eunice 23 let – 51611). Jejich otec, který byl jediným živitelem rodiny, nedávno zemřel při tragické nehodě. Maminka je ženou v domácnosti a nyní se o děti musí postarat sama, nakrmit je, zaplatit školné a další základní potřeby. Rodina má velmi nízký příjem (2000 ksh za měsíc - asi 440 Kč), žije ve vlastním dvoupokojovém hliněném domě. V jedné místnosti žije matka s nejmenším sourozencem (necelé dva roky) a v druhé ostatní děti, k vaření používají dřevo, svítí petrolejovou lampou a vodu beru ze studny. Nancy moc ráda čte, hraje fotbal a skáče přes švihadlo. Ve škole ji baví matematika a svahilština, až vyroste ráda by byla pilotkou. Její zdravotní stav je celkově dobrý, jen má astma. V roce 2020 chodí do 4. třídy. Adopce Nancy stojí 7.200 Kč / 300 EUR ročně.
Kontakt: Juraj Sasko, , tel. 00421904331776

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.