Domů

Adopce - Anaurite Shreya

Zpět
Číslo dítěte: 52892
Dívka, 7 let
Adoptována
Dítě z Ostrova Naděje
Anaurite Shreya je v programu adopce od roku 2020 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamasengre East Kamayoge
Země: Kenya
Matka: Mercy Otieno Kasina, nar. 1993, V domácnosti
Otec: Adriano Paul Otieno Oyier, nar. 1985, Učitel
Popis situace: Anaurite Shreya je druhorozená v rodině celkem tří dětí, má staršího bratra a mladší sestru. Jsou jí 4 roky. Její otec je učitel a její matka je ženou v domácnosti. Mimo svojí rodinu se otec musí finančně starat i o své rodiče a sourozence. Příjem rodiny je okolo 27.000 ksh za měsíc (asi 6.000 Kč), žijí ve vlastním třípokojovém hliněném domku. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo a svítí solární energií. Shreya má ráda modelování a skákání přes švihadlo. Je zdravá až na občasnou malárii, v roce 2022 chodít do školky. Její adopce stojí 7.200 Kč/ 300 EUR ročně.
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.