Domů

Adopce - Elisha Omondi Ouma

Zpět
Číslo dítěte: 52895
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kamasengre West Ukowe
Země: Kenya
Matka: Caroline Anyango Ouma, nar. 1986, v domácnosti
Otec: Peter Ouma Obonyo, nar. 1980, zemědělec
Popis situace: Elisha je třetím nejmladším v rodině 5 dětí (David 13 let, Henry 6 let, Millicent a Emilly 1 měsíc), jeden z jeho bratrů Henry je také zařazen v programu adopcí (ID 52616). Jejich otec je rybář a matka ryby prodává, ale to co vydělají jim bohužel nestačí k tomu, aby zaplatili všechno potřebné pro svých 5 dětí. Jejich příjem je asi 2400 ksh měsíčně (600 Kč). Rodina žije ve vlastním třípokojovém hliněném domě, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo a svítí petrolejovou lampou. Elishovi jsou 4 roky a má rád fotbal. Jeho zdravotní stav je dobrý, v roce 2021 by měl nastoupit do školky. Jeho adopce stojí 7.200 Kč/ 300 EUR ročně.
Kontakt: Jitka Baloušková, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.