Domů

Adopce - Tiffany Asiko Onyango

Zpět
Číslo dítěte: 52896
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Siaya Barding/Ngonga
Země: Kenya
Matka: Risper Achayo Onyango, nar. 1992, v domácnosti
Otec: Joseph Ochieng Ngonga, nar. 1991, rybář
Popis situace: Tiffany je druhorozená ze tří dětí, jsou jí 3 roky. Její otec je rybář, ale nemá vlastní sítě, její matka je v domácnosti a o děti se stará. Jejich příjem je asi 3200 ksh měsíčně (800 Kč), což nestačí na pokrytí základních nákladů. Rodina žije v jednopokojovém hliněném domečku, který si pronajímají, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo a svítí petrolejovou lampou. Tiffany je zdravá, má ráda sport a ráda si hraje s plyšáky. V roce 2021 by měla nastoupit do školky. Její adopce stojí 7.200 Kč/ 300 EUR ročně.
Kontakt: Jitka Baloušková, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.