Domů

Adopce - Savy Samantha

Zpět
Číslo dítěte: 52898
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Rusinga West Ufira
Země: Kenya
Matka: Maurene Awino Mitawia, nar. 1992, prodavačka ryb
Otec: Robert Otieno Mitawia, nar. 1986, Rybář
Popis situace: Savy je druhou nejmladší v rodině 4 dětí (sourozencům Sheryll je 12, Dickensovi je 10 a také je v programu s ID 52292 a Talii je jeden rok). Maminka prodává ryby, zatímco otec je rybář, ale příjem rodiny bohužel nestačí k tomu, aby rodina finančně vyšla. Jejich příjem je asi 3800 ksh měsíčně (950 Kč). Rodině se zdravotně daří dobře, Savy jsou tři roky, je celkově zdravá, ale má problémy s viděním. Rodina žije ve vlastním třípokojovém domě, používají palivové dřevo na vaření, elektřinu na svícení a pro vodu si chodí k jezeru. Savy ráda kreslí a hraje si s míčem, také moc ráda zpívá. V roce 2021 by měla nastoupit do školky. Její adopce stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Jitka Baloušková, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.