Domů

Adopce - Pamella Atieno Samwel

Zpět
Číslo dítěte: 52899
Dívka,
Adoptována
Pamella Atieno Samwel je v programu adopce od roku 2020 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Sori/Lambwe centre God Bim Pri. /Migenda
Země: Kenya
Matka: Emmacualte MarryAnn Ochieng, nar. 1999, v domácnosti
Otec: Samwel Ochieng Ogore, nar. 1994, rybář
Popis situace: Pamella je prvorozená v rodině dvou dětí, její otec je rybář a matka je ženou v domácnosti. Jejich příjem bohužel není dostatečný k tomu, aby zajistil rodině základní potřeby, činí asi 500 ksh měsíčně (125 Kč). Rodina žije v pronajatém jednopokojovém hliněném domě, který je rozdělen záclonou na dva pokoje. Používají palivové dřevo na vaření, na svícení mají petrolejovou lampu a solar, pro vodu si chodí k jezeru. Rodině se zdravotně daří dobře. Pamela ráda imituje vaření a také moc ráda plave. V roce 2021 jsou jí tři roky a měla by nastoupit do školky. Její adopce stojí 7.200 Kč/ 300 EUR ročně.
Kontakt: Eva Elčknerová, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.