Domů

Adopce - Shanice Britney Akinyi

Zpět
Číslo dítěte: 52900
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kamasengre West Ukowe
Země: Kenya
Matka: Mercy Achieng Ochieng, nar. 1994, prodavačka
Otec: Evance Ochieng Ogutu, nar. 1994, rybář
Popis situace: Shanice je posledním dítětem v rodině tří dětí, její otec je rybář a její matka má obchůdek s potravinami. Příjem rodiny je nízký k tomu, aby zajistil základní potřeby, příjem činí asi 5300 ksh měsíčně (1325 Kč). Rodina žije ve vlastním dvoupokojovém hliněném domě. Používají palivové dřevo nebo uhlí na vaření, na svícení mají solární energii a pro vodu si chodí k jezeru. Shanice jsou 3 roky a má astma, jinak je zdravá. Moc ráda si hraje s plyšáky a také ráda zpívá. V roce 2021 by měla nastoupit do školky. Její adopce stojí 7.200 Kč/ 300 EUR ročně.
Kontakt: Pavla Brixí, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.