Domů

Adopce - Mark Winston Odhiambo

Zpět
Číslo dítěte: 52901
Chlapec, 7 let
Adoptován
Dítě z Ostrova Naděje
Mark Winston Odhiambo je v programu adopce od roku 2021 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Oyugis/God Nyago Nyauya
Země: Kenya
Matka: Hellen Akinyi Ochieng, nar. 1987, v domácnosti
Otec: Peter Ochieng Nyauaya, nar. 1986, rybář
Popis situace: Mark je druhorozeným synem v rodině tří dětí, jeho otec je rybář a matka je ženou v domácnosti. Kromě Marka a jeho sourozenců, se rodina stará také o jednoho chlapce z další chudé rodiny. Rodinný příjem bohužel není dostačující, činí asi 3400 ksh (850 Kč) měsíčně. Rodina žije v pronajatém jednopokojovém hliněném domě. Používají palivové dřevo nebo uhlí na vaření, na svícení mají solární energii a petrolejovou lampu a pro vodu si chodí k jezeru. Markovi je 7 let a je zdravý. Má moc rád fotbal. V roce 2021 nastoupil do školky, nyní je ve 2. ročníku základní školy. Jeho adopce stojí 7.200 Kč/ 300 EUR ročně.
Kontakt: Pavla Brixí, , tel. +420 723 118 389

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.