Domů

Adopce - Evacrolyne Mario Omondi

Zpět
Číslo dítěte: 52904
Dívka,
Adoptována
Evacrolyne Mario Omondi je v programu adopce od roku 2020 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rongo Shiner’s School
Země: Kenya
Matka: Caroline Avril, nar. 1993, Pracuje v hotelu
Otec: ., Zemřel
Popis situace: Evacrolyne je dvojče k Eugine, oběma jsou tři roky a jsou druhorození v této rodině. Otec, který byl jediným živitelem rodiny zemřel a nechal matku s dětmi samotnou. Matka pracuje v hotel, ale je pro ni velmi těžké zajistit obživu pro celou svou rodinu. Rodinný příjem je asi 4300 ksh (1075 Kč) měsíčně. Díky těžké situaci se matka s dětmi často stěhuje za prací. Rodina nyní žije v rybářské vesnici, v pronajatém jednopokojovém hliněném domě. Používají palivové dřevo a uhlí na vaření, na svícení mají solární energii a petrolejovou lampu a pro vodu si chodí k jezeru. Evacrolyne je celkově zdravá, občas má problémy se zrakem a její bratr Eugine má alergii. Má moc ráda tancování, zpívání a fotbal. V roce 2021 by měla nastoupit do školky. Její adopce stojí 7.200 Kč/ 300 EUR ročně.
Kontakt: Eva Elčknerová, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.