Domů

Adopce - Diparia Nataraja Odhiambo

Zpět
Číslo dítěte: 52905
Dívka,
Adoptována
Diparia Nataraja Odhiambo je v programu adopce od roku 2020 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga west Wanyama
Země: Kenya
Matka: Eunice Atieno, nar. 1992, Prodává ryby
Otec: Museveni Odhiambo Adembo, nar. 1992, Rybář
Popis situace: Diparia pochází z polygamní rodiny, její matka je druhou ženou. V jejich domě je Diparia poslední dcerou, má celkem 3 sourozence - Samanthu, Dorine a Marry. Její otec je tesař a její maminka prodává ryby. I přesto je bohužel rodinný příjem nedostačující, měsíčně mají okolo 2000 ksh (500 Kč). Rodina žije v pronajatém jednopokojovém hliněném domě. Používají uhlí na vaření, na svícení používají petrolejovou lampu a pro vodu si chodí k jezeru. Rodina je celkově zdravá, jen Samantha má anémii. Diparia je zdravá, jen občas trpí malárií. Jsou jí tři roky a moc ráda hraje síťové sporty a sportuje. V roce 2021 by měla nastoupit do školky. Její adopce stojí 7.200 Kč/ 300 EUR ročně.
Kontakt: Eva Elčknerová, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.