Domů

Adopce - Daniella Cathy Onyango

Zpět
Číslo dítěte: 52906
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Rusinga west Kamayoge
Země: Kenya
Matka: Grace Akinyi William, nar. 1980, V domácnosti
Otec: William Onyango Ojuku, nar. 1972, Prodavač
Popis situace: Daniella je 7. dítětem v rodině osmi dětí (Rose 18 let, Carren 14 let, Venessa 12 let, Lenah 10 let, Paula 6 let, Rayan 6 let a Shantel 2 roky). Danielle jsou teď 4 roky. Její otec pracuje v obchodě a její matka je ženou v domácnosti. Příjem rodiny není dostačující k pokrytí všech potřeb a školného dětí, činí asi 7200 ksh (1800 Kč) měsíčně. Rodina žije ve vlastním čtyřpokojovém plechovém domě. Používají palivové dřevo a uhlí na vaření, na svícení mají solární energii a petrolejovou lampu a pro vodu si chodí k jezeru. Rodina je zdravá až na otce, který trpí vředy a sestru Lenah, která má astma. Daniella je zdravá, trpí občasnou malárií. Ráda si hraje s plyšáky a recituje básničky, také ráda sportuje. V roce 2021 by měla nastoupit do školky. Její adopce stojí 7.200 Kč/ 300 EUR ročně.
Kontakt: Eva Elčknerová, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.