Domů

Adopce - Nercia Serphine Ouma

Zpět
Číslo dítěte: 52907
Dívka,
Adoptována
Nercia Serphine Ouma je v programu adopce od roku 2020 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga West Kamayoge
Země: Kenya
Matka: Caroline Navula Omondi, nar. 1994, V domácnosti
Otec: Isack Ouma Omondi, nar. 1993, Policista
Popis situace: Nercia je posledním členem v rodině tří dětí (Arshevine 10 let, Adrian 6 let), její otec pracuje u policie a matka je ženou v domácnosti. Finanční příjem, který rodina má bohužel nestačí k zajištění veškerých potřeb, příjem je okolo 5000 ksh (1250 Kč) měsíčně. Rodina žije ve vlastním dvoupokojovém hliněném domě. Používají palivové dřevo a uhlí na vaření, na svícení mají solární energii a pro vodu si chodí k jezeru. Rodina je zdravá. Nercii je dva a půl roku, ráda si hraje s míčem a také má ráda fotbal. V roce 2021 by měla nastoupit do školky. Její adopce stojí 7.200 Kč/ 300 EUR ročně.
Kontakt: Monika Hubičková, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.