Domů

Adopce - Kennedy Owino Ochieng

Zpět
Číslo dítěte: 52908
Chlapec,
Naléhavě hledá rodiče
Město, čtvrť: Kamasengre West Gumba
Země: Kenya
Matka: Maurine Achieng Otieno, nar. 1987, prodává ryby
Otec: Peter Ochieng Otieno, nar. 1985, rybář
Popis situace: Kennedy je pátým dítětem v rodině šesti dětí (Sheilla 15 let, Deicy 13 let, Vera 11 let, Henry 10 let, John 2 roky), jsou mu 4 roky. Jeho otec je rybář, ale nemá vlastní sítě, takže používá sítě ostatních a matka pak ryby prodává. Rodinný příjem bohužel není dostačující k zajištění všech potřeb a školy pro všechny, příjem je asi 4500 ksh (1125 Kč) měsíčně. Rodina žije ve vlastním třípokojovém hliněném domě. Používají palivové dřevo na vaření, na svícení mají solární energii a petrolejovou lampu a pro vodu si chodí k jezeru. Kennedy je zdravý až na občasnou malárii. Má moc rád fotbal. Na podyim roku 2022 by měl nastoupit do první třídy základní školy. Jeho adopce stojí 7.200 Kč/ 300 EUR ročně.
Kontakt: Juraj Sasko, , tel. 00421904331776

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.