Domů

Adopce - Pendo Samantha Ouma

Zpět
Číslo dítěte: 52910
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Rusinga west Ufira
Země: Kenya
Matka: Alice Atieno Ouma, nar. 1987, prodavačka ryb
Otec: Erick Ouma Ocholla, nar. 1979, rybář
Popis situace: Pendo je poslední dcerou v rodině tří dětí, jsou jí tři roky. Její maminka prodává ryby a její otec je rybář, ale bohužel nemá vlastní sítě, takže si je půjčuje. Jejich příjem je nízký, a protosotva stačí k pokrytí základních životních potřeb. Činí asi 2100 ksh (525 Kč) měsíčně. Rodina žije ve vlastním třípokojovém hliněném domě. Používají palivové dřevo a uhlí na vaření, na svícení mají solární energii a petrolejovou lampu a pro vodu si chodí k jezeru. Její otec je HIV pozitivní a bere retrovirotika, což občas způsobuje to, že je slabý. Pendo je zdravá, ráda pomáhá s vařením a hraje fotbal. V roce 2021 by měla nastoupit do školky. Její adopce stojí 7.200 Kč/ 300 EUR ročně.
Kontakt: Lilien Linková, , tel. +420 604 995 683

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.