Domů

Adopce - Briliant Tamasha Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 52916
Dívka,
Adoptována
Briliant Tamasha Otieno je v programu adopce od roku 2020 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: K’Oyani Migori Magongo/K’Aduol
Země: Kenya
Matka: Caroline Adhiambo, nar. 1990, Rybářka
Popis situace: Brilliant se narodila jako poslední ze čtyř dětí (Bryan 16 let, Elvis 14 let and Sheryl 12 let), jsou jí tři roky. Otec, který byl jediným živitelem rodiny zemřel a nechal matku s dětmi samotnou. Matka pracuje jako rybářka, ale je pro ni velmi těžké zajistit obživu pro celou svou rodinu. Rodinný příjem je asi 500 ksh (125 Kč) měsíčně. Rodina nyní žije v pronajatém jednopokojovém hliněném domě. Používají palivové dřevo a uhlí na vaření, na svícení mají solární energii a pro vodu si chodí k jezeru. Brilliant je celkově zdravá, její bratr Bryan měl problémy s bolestmi žaludku, ale bohužel nebyl ošetřen díky nedostatku peněz. Brilliant má moc ráda fotbal. V roce 2021 by měla nastoupit do školky. Její adopce stojí 7.200 Kč/ 300 EUR ročně.
Kontakt: Juraj Sasko, , tel. 00421904331776

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.