Domů

Adopce - Calmax Bromix Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 52920
Chlapec,
Adoptován
Calmax Bromix Otieno je v programu adopce od roku 2020 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga East Kolo
Země: Kenya
Matka: Pauline Achieng, nar. 1998, Prodává zeleninu
Otec: Allan Otieno Ogutu, nar. 1990, Rybář
Popis situace: Calmax je čtyřletým a posledním synem v rodině dvou dětí (bratr Lincoln, 5 let). Otec je rybář, zatímco matka ryby prodává, ale příjem, který rodina takto získá, je malý na to, aby se uživila a platila školné dětem (asi 2100 ksh měsíčně - asi 530 Kč). Kromě Calmaxe, jeho bratra a matky žijí v domácnosti také s dalším dítětem, které je částečně sirotkem. Žijí ve vlastním hliněném domě s jednou místností. Vaří na dřevě nebo dřevěném uhlí, používají vodu z jezera a pro osvětlení používají petrolejovou lampu. Calmax si v tuto chvíli vede dobře, moc rád hraje fotbal. V roce 2021 by měl nastoupit do školky. Adopce tohoto dítěte stojí 7.200 Kč/ 300 EUR ročně.
Kontakt: Pavla Brixí, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.