Domů

Adopce - Beryl Scovia Alawo

Zpět
Číslo dítěte: 52921
Dívka,
Adoptována
Beryl Scovia Alawo je v programu adopce od roku 2020 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamasengre west Ukowe
Země: Kenya
Matka: Maurine Auma Alawo, nar. 1994, Prodavačka ryb
Otec: Wilson Alawo Odeyo, nar. 1977, Rybář
Popis situace: Beryl pochází z polygamní rodiny, kde její matka je druhou manželkou otce, je třetí narozená v domě (Faith 9 let, Felix 6 let a Bradon 1 rok). Matka prodává ryby, zatímco otec rybaří, příjem je malý na to, aby uživili rodinu a zaplatili školné dětem (600 ksh měsíčně - asi 150 Kč). Rodina žije ve svém vlastním hliněném domě se dvěma pokoji. Vaří na dřevě nebo dřevěném uhlí, používají vodu z jezera a pro osvětlení používají petrolejovou lampu nebo solární elektřinu. Beryl se v současné době daří dobře a je zdráva. Ráda zpívá a plave a má moc ráda fotbal. V roce 2021 by měla nastoupit do školky. Adopce tohoto dítěte stojí 7.200 Kč/ 300 EUR ročně.
Kontakt: Juraj Sasko, , tel. 00421904331776

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.