Domů

Adopce - Maria Kithy Mboya

Zpět
Číslo dítěte: 52922
Dívka,
Adoptována
Maria Kithy Mboya je v programu adopce od roku 2020 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga west Ufira
Země: Kenya
Matka: Linet Achieng Mboya, nar. 1979, Recepční
Otec: Thomas Mboya, nar. 1975, Rybář
Popis situace: Maria Kithy je poslední narozená ze čtyř dětí (Chepy 18 let, Emmy 16 let a Dency 14 let), jsou jí tři roky. Její otec pracuje jako rybář, matka pracuje jako recepční v nemocnici. Příjem, který rodina dostane je velmi malý na to, aby zaplatili za školní potřeby a také zajistili rodině další základní životní potřeby (9 000 ksh za měsíc - asi 2.250 Kč). Když se Maria narodila, měla ucpané střevo, a tak ji rodiče nechali operovat. Někdy v místě, kde byla operována pociťuje velkou bolest. Nejstarší sestra trpí srpkovitou anémií. Rodina žije ve svém vlastním hliněném domě se dvěma pokoji. Vaří na dřevě nebo dřevěném uhlí, používají vodu z jezera a pro osvětlení používají petrolejovou lampu. Maria si ráda hraje s panenkami a ráda skáče. V roce 2021 by měla nastoupit do školky. Její adopce stojí 7.200 Kč/ 300 EUR ročně.
Kontakt: Juraj Sasko, , tel. 00421904331776

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.